Kombiler, kış mevsiminde sadece ısıtmadan kaynaklı insan hayatını kolaylaştırıyor olsa da sıcak su sağlaması açısından dört mevsimde de oldukça önemli bir yere sahiptir. Hız ve ekonomik açıdan oldukça avantajlı durumda olan kombiler zaman zaman arızalanabilir. Airfel kombi fh hatası sorunu da insanların günlük hayat akışını sekteye uğratacak bir arıza olarak göze çarpıyor. Bundan dolayı kullanıcılar bu hata karşısında ivedilikle sorununun çözülmesini ister. Bunun için arızanın neyden kaynaklandığı tespit edilmelidir. Öncelikle airfel kombilerde görülen fh hatası yüksek baca gazı sıcaklık uyarısı olarak bilinir. Baca gazı sıcaklığı 95 dereceyi aşarsa cihaz bu hata kodunu vermektedir ve bu sayede kombi kendi kendini bloke konuma geçererek çalışmaz. Bu esnada anti-fast cycle yani hızlı çalışmama döngüsü aktif olur. Bunun sebepleri arasında:

  • İlk neden olarak kombi kartının hasar görmesi olabilir. Böyle bir durumda kart tamiri ya da kart değişimi gerekmektedir.
  • Kombide bulunan sıcak su sensörü arızalanmış olabilir. Duruma göre değişim ya da tamiratı gerekmektedir.
  • Kombi fanında oluşan arıza nedeni ile kombinin ateşleme yapamaması sonucu da su ısınmaz. Bu durumda fan tamiri ya değişimi gerekebilir.
  • Sıcak su tribününde arıza meydana gelmiş olabilir.
  • Ateşleme ünitesinde bulunan elektrot uçlarında arıza oluşmuş olabilir.
  • Prosestatta arıza olmuş olabilir.

Bu durumda teknik bir ekipten yardım alarak soruna tek başınıza müdahale etmemeniz önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56