Kombiler, ısıtmada sadece kış mevsiminde insan hayatını kolaylaştırıyor olsa da sıcak su sağlaması açısından dört mevsimde de oldukça önemli bir yere sahiptir. Hız ve ekonomik açıdan oldukça avantajlı durumda olan kombiler zaman zaman arızalanabilir. Bu arızalar kimi zaman kullanıcı kaynaklı, kimi zaman da kullanım ömrüne bağlı olarak oluşan arızalar olabilir. Alarko Kombi Su Isıtmıyor sorunu da insanların günlük hayat akışını sekteye uğratacak bir arıza olarak göze çarpıyor. Öncelikle kombinin su ısıtmamasının birçok nedeni olabilir;

  • İlk neden olarak kombi kartının hasar görmesi olabilir. Bu durumda kart tamiri ya da kart değişimi gerekmektedir.
  • Kombide bulunan sıcak su sensörü arızalanmış olabilir. Duruma göre değişim ya da tamiratı gerekmektedir.
  • Kombi fanında oluşan arıza nedeni ile kombinin ateşleme yapamaması sonucu da su ısınmaz. Bu durumda fan tamiri ya değişimi gerekebilir.
  • Sıcak su tribününde arıza meydana gelmiş olabilir.
  • Ateşleme ünitesinde bulunan elektrot uçlarında arıza oluşmuş olabilir.
  • Prosestatta bir arıza meydana gelmiş olabilir.

Yukarıda belirtilen nedenler sonucunda kullanıcılar Alarko Kombi Su Isıtmıyor sorunuyla karşılabilir. Bu durumda kullanıcı olarak ne yazık ki yapılabilecek bir şey yoktur. Kullanıcı olarak yapılacak herhangi bir müdahele kombide çok daha büyük problemlere yol açabilir. Bu yüzden kombiye herhangi bir müdahelede bulunmadan en yakında bulunan Alarko Kombi teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56