Arçelik kombi ap hatası cihazın ilk çalışması anında ekranda görülen bir koddur. Bu aslında bir hata kodu olarak değerlendirilmez. Yoğuşmalı kombilerin test aşamasında olduğunu bu kod ifade etmektedir. Yani açılan kombi parçaların düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmektedir. Kombinin kontrolü yani testi bittiğinde kodun kendiliğinden ekrandan gittiğini görebilirsiniz.

Kombi yeni alınmış olmasına rağmen arızası olabilir. İçindeki parçalardan birisi arızalı olduğunda ekrandaki bu yazı silinmez. Böyle bir durumda servis çağırılması gerekli kontrolün yapılması gerekmektedir. Eğer kombiyi açtıktan birkaç dakika sonra hala bu kodu görüyorsanız kapatarak servisin gelmesini sağlamalısınız.

Arçelik Kombi Ap Hatası Nedir?

Arçelik kombi ap hatası aslında bir hata değildir. Bu kombinin kendini test ediyor olduğunu gösterir. Sadece ilk açıldığında birkaç dakikalığına görünür. Bu test aşamasını beklemek istemeyen kişiler kombiyi restleyebilirler. Bu şekilde uyarı yazısı ekrandan silinecektir. Ap kodu gördüğünüzde yapabileceğiniz işlemler şunlardır.

  • Kombinin kendini test etmesi için birkaç dakika beklemek
  • Kombi üzerindeki reset tuşuna basmak
  • Ap kodu ekrandan silinmiyorsa servis çağırmak

Sıkça Sorulan Sorular

Arçelik Kombi AP hatası nedir?

Arçelik Kombi AP hatası, kombi cihazında meydana gelen bir arızadır. AP hatası, kombinin oda termostatına bağlanan kontrol kartındaki bir arızadan kaynaklanabilir.

Arçelik Kombi AP hatası nasıl çözülür?

Arçelik Kombi AP hatası çözümü için yapılacak ilk işlem, cihazı resetlemektir. Bunun için kombinin üzerindeki reset düğmesine basılır. Eğer bu işlem sonrası hata devam ederse, servis desteği alınması gerekmektedir.

Arçelik Kombi AP hatası ne sıklıkla oluşur?

Arçelik Kombi AP hatası, kombinin kullanım süresi, kullanım koşulları ve bakım durumuna göre değişebilir. Normal şartlarda nadiren oluşur ancak cihazın düzenli olarak bakımı yapılmazsa ya da yanlış kullanılırsa daha sık oluşabilir.

Arçelik Kombi AP hatası için ne kadar bir bütçe ayırmalıyım?

Arçelik Kombi AP hatası için yapılacak tamir işlemi, arızanın ne olduğuna ve cihazın ne kadar hasar gördüğüne bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bu nedenle, tamir için ne kadar bir bütçe ayırmanız gerektiği, servis tarafından yapılan inceleme sonrası belirlenecektir.

Arçelik Kombi AP hatası nasıl önlenir?

Arçelik Kombi AP hatası, cihazın düzenli olarak bakımının yapılması ile önlenebilir. Ayrıca, kombi kullanım talimatlarına uyulması, cihazın yanlış kullanılmasını önleyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56