Arçelik kombi ap hatası cihazın ilk çalışması anında ekranda görülen bir koddur. Bu aslında bir hata kodu olarak değerlendirilmez. Yoğuşmalı kombilerin test aşamasında olduğunu bu kod ifade etmektedir. Yani açılan kombi parçaların düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmektedir. Kombinin kontrolü yani testi bittiğinde kodun kendiliğinden ekrandan gittiğini görebilirsiniz.

Kombi yeni alınmış olmasına rağmen arızası olabilir. İçindeki parçalardan birisi arızalı olduğunda ekrandaki bu yazı silinmez. Böyle bir durumda servis çağırılması gerekli kontrolün yapılması gerekmektedir. Eğer kombiyi açtıktan birkaç dakika sonra hala bu kodu görüyorsanız kapatarak servisin gelmesini sağlamalısınız.

Arçelik Kombi Ap Hatası Nedir?

Arçelik kombi ap hatası aslında bir hata değildir. Bu kombinin kendini test ediyor olduğunu gösterir. Sadece ilk açıldığında birkaç dakikalığına görünür. Bu test aşamasını beklemek istemeyen kişiler kombiyi restleyebilirler. Bu şekilde uyarı yazısı ekrandan silinecektir. Ap kodu gördüğünüzde yapabileceğiniz işlemler şunlardır.

  • Kombinin kendini test etmesi için birkaç dakika beklemek
  • Kombi üzerindeki reset tuşuna basmak
  • Ap kodu ekrandan silinmiyorsa servis çağırmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56