Arçelik Kombi P Harfi Ne Demek araştırmasını yapanlar olabilir. Kombiler yazlık konumda iken sadece çeşmedeki suyu ısıtır. Kışlık konuma gelince hem çeşme suyu hem de petekler ısınmaktadır. Yazlık konumda kombisini çalıştırmak isteyenler 1 numaralı düğme musluk işareti üzerine getirilmelidir. Bu durumda sadece sıcak sudan faydalanırsınız. Sıcak suyu ayarlamak için de 2 numaralı düğmeyi musluk simgesinin sağına doğru çevirin ve ekranda su sıcaklık derecesini görün. Bu şekilde sıcak sudan faydalanabilirsiniz.

Kışın ise 1 numaralı düğmeyi kalorifer simgesine getirirseniz peteklerin ısınmasını sağlarsınız. Peteklerin ısınma derecesini de bu düğmeden ayarlayabilirsiniz. Sıcak suyu kullanıyorsanız peteklerin ısınması duracaktır. Su ihtiyacınızı karşıladıktan sonra tekrar petekler ısınmaya geçecektir.

Ön ısıtma söz konusu olduğunda ateşlemeden sonra P sembolünü göreceksiniz. Bunu devre dışında bırakmak isterseniz musluk ve altındaki elektrik simgesi konumuna getirmeniz gerekir. Sonra da bu düğme istenilen ısı derecesine ayarlanır.

Arçelik Kombi P Harfi Ne Demek diye baktığımızda kombinizin ön ısıtma talebinde ortaya çıkan bir kod olarak bu uyarı çıkmaktadır. Uyarı yok olmazsa bazı sıkıntılar var demektir. O zaman Arçelik Kombi Servisinden yardım almanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56