Arçelik Kombi R01 Hatası gazla ilgili olan sıkıntıyı sizlere bildirmektedir. Kombilerde doğalgaz oldukça önemli bir unsurdur. Kombiye gaz gelişi olmazsa cihaz çalışmayacaktır. Öncelikle doğal gaz vanası açık mı diye kontrol sağlamalısınız. Dairenin dışında bulunan doğalgaz saatinin yanında binaya gaz giriş vanası bulunur. Bunun açık olması gerekir. Kontrol etmelisiniz.

Dairenizde gaz olup olmadığından emin olmanız gerekir. Ocağı yakarak kontrol sağlayabilirsiniz. Gaz varsa kombiye gelmiyor olabilir. Genel kontrollerin yapılması gerekir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

Arçelik kombi R01 hatası nedenlerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Doğalgaz vanası kapalı olabilir.
  • Doğalgaz saatinde sorun yaşanıyor olabilir.
  • Elektronik kartta sorun olabilir.

Arçelik Kombi R01 Hatası çözümü için servis yardımı alınmalıdır. Arçelik Kombi Servisi aranmalı ve yardım talep edilmelidir. Servis teknik personelleri gerekli incelemeyi yaparak sorunu giderecektir. Böylelikle kombinizi verimli kullanabileceksiniz. İşinde uzman olan personellerimiz her konuda sizin yanınızdadır. Karşılaşılan sıkıntılarda hemen servisimizi aramalı ve yardım talep etmelisiniz.

Arçelik Kombi R01 hatası nedir?

Arçelik kombi cihazınızda R01 hatası, cihazınızın su basıncının düşük olduğunu belirtir.

Arçelik Kombi R01 hatası nasıl çözülür?

Arçelik kombi cihazınızda R01 hatası görüntülendiğinde, cihazınızın su basıncının normal değerlere çıkartılması gerekmektedir. Bunun için kombi cihazınızın kullanım kılavuzundaki yönergeleri takip ederek su basıncını arttırabilirsiniz.

Arçelik Kombi R01 hatası tekrarlanırsa ne yapılmalıdır?

Eğer Arçelik kombi cihazınızda R01 hatası tekrar görüntülenirse, cihazınızın tamir edilmesi için yetkili bir servis merkezine başvurmanız gerekmektedir.

Arçelik Kombi R01 hatası garanti kapsamında mıdır?

Arçelik kombi cihazınızda R01 hatası garanti kapsamındadır. Ancak, hatanın nedeni kullanıcı kaynaklı bir hata ise, garanti kapsamı dışında kalabilir.

Arçelik Kombi R01 hatası ne sıklıkla görülür?

Arçelik kombi cihazlarında R01 hatası, su basıncının düşük olduğu durumlarda görülebilir. Bu nedenle, su basıncı düşük olan yerlerde, sık sık R01 hatası görülebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56