Ariston kombi 108 hata kodu, cihazın ısıtma sistemi için yeterli su dolaşımının olmadığına işaret etmektedir. Kombilerde zaman zaman arıza durumu meydana gelebilmektedir. Böyle durumlarda kombi gösterge ekranında beliren kod cihazda oluşan arızaya yönelik bilgilendirme içerir. Ariston marka kombide 108 hata kodu, sistemde yeterli su sirkülasyonu olmadığı için ısıtama işleminin yapılamadığı anlaşılmalıdır.

Ariston Kombi 108 Hata Kodu Nasıl Giderilir?

Ariston marka kombide 108 hata kodu için yapılması ve kontrol edilmesi gereken işlemler vardır.

  • Kombi basınç göstergesi kontrol edilmeli ve gösterge 1 barın altında ise sisteme su takviyesi için kombinin alt kısmında bulunan su takviye vanası açılarak gösterge 1,5 bar alacak şekilde kombiye su girişi yapılmalıdır.
  • Su takviyesi yapıldıktan sonra vana kapatılmalı ve hata kodu ekranda görülmüyor ise reset düğmesine basılarak cihaz yeniden başlatılmalı.
  • Bununla birlikte arıza devam ederse, basınç düşmesi kombide su kaçağı olma ihtimalinden veya sirkülasyon pompa arızasından kaynaklı olabilir. Bu durumda kullanıcı olarak yapılabilecek bir şey olmadığından Ariston servisi çağrılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56