Ariston kombi 5p1 hatası ile karşılaşan birçok tüketici vardır. Siz de bunlardan biriyseniz yapmanız gereken kontroller var demektedir. Teknolojik aletlerin hayatımızda yeri oldukça önemlidir. Beyaz eşya ve cihazlar günlük yaşantımızı kolaylaştırmaktadır. Bununla beraber düzenli bakım yapılmadığında ve bilinçli kullanılmadığında arıza vermektedir. Bu arızaların nedenleri bilinçsiz kullanım dışı oluşan parça sorunlarıdır. Ufak sorunlar için kısa süreli çözüm üretilse de parça değişimleri zaman almaktadır.

Ariston Kombi 5p1 Hatası Nedenleri

Ariston kombi 5p1 hatası arızası vermiş bir kombiniz varsa bu gaz yokluğu-ateşleme arızası anlamına gelmektedir. Bu ve bunun gibi birçok kodun nedenleri vardır. Özellikle sinyal veren bu arızanın belli başlı nedenleri şunlardır:

  • Anakart arızası sorunu,
  • İyon elektrotu arızası,
  • Ateşleme elektrotu arızası,
  • Gaz valfi arızası,
  • Hava şartları ve kullanım koşullarına göre gider borusunun tıkanmış ya da donmuş olması da bu arıza kodunun belirmesine sebep olabilmektedir.

Bu ve bunun gibi sorunlarla karşılaşıp gereken kontrolleri yapmanıza rağmen bir sonuç alamadıysanız Ariston kombi servisine başvurup yardım almanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56