Ariston kombi ışıkları yanıp sönüyor ise kombide bir sorun olduğu anlaşılmaktadır. Kullanılan kombilerde yaşanan sorunlar bazen direkt olarak anlaşılsa da bazen belirli arıza kodlarından anlaşılmaktadır. Su basıncıyla ilgili olan bu arızanın giderilmesi için su eklenmelidir. Ariston kombinin sağ alt kısmında monte edilmiş olan mavi renkteki doldurma musluğu yardımı ile basınç seviyesi 1,5 bar seviyesine gelene kadar su doldurmanız gerekmektedir. Suyun basıncı yükseldikten sonra cihazdaki arıza düzelecektir. Düzelmeyip hala devam ediyorsa da kombi resetlenmelidir.

Ariston Kombi Işıkları Neden Yanıp Sönüyor?

Ariston kombi ışıkları yanıp sönüyor arızası yaşıyorsanız çözüm için yukarıdakiler uygulanabilir. Yapılacak şeyleri yaptıysanız ve sorun çözülmediyse yetkili kişilerden yardım almanız gerekir. Yardım sonrasında sorun güvenli yollar ile giderilmiş olacaktır. Çözüm yolları kadar arızanın neden olduğu da merak edilmektedir. Kombi ışıklarının yanıp sönmesi;

  • Kombinin baca ışığı da yanıp sönüyorsa; kombinin kalorifer tesisatındaki su basıncında azalma olduğu, sisteme su eklenmesi gerektiğinden dolayı yaşanmaktadır.

Bu sorunla karşılaştığınızda Ariston kombi servise ulaşıp yardım alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56