Auer Kombi su ısıtmıyor sorunu cihazın çalıştığı ancak istenen ısıda su akışı sağlamadığı durumlarda görülmektedir. Bu durumda kombi diyafram lastiği yırtılmış olabilir. Aynı şekilde sıcak su sensöründe meydana gelecek arıza da cihazın su vermesini engelleyebilir. Bunların dışında kombi fanında pislik birikmiş de olabilir. Kombinin su ısıtmaması durumunda yapılacaklar;

  • İlk olarak kombi eşanjörü ve üç yollu vana kontrolü sağlanarak parçaların çalışıp çalışmadığı anlaşılmalıdır. Bu kısımlarda meydana gelecek arıza suyun ısınmamasına yol açar.
  • Su tesisat giriş ve çıkış vanalarının açık olduğuna bakılmalıdır.
  • Kombinin ısı derecesinin ideal sıcaklıkta olduğu kontrol edilmelidir.

Bazı durumlarda ise arıza kombiden kaynaklanmayabilir. Kullanılmakta olan musluğun çıkış vermemesi veya başka sorunları olması, tesisat basıncının yüksek olması gibi etmenler de kombinin su ısıtmasını engelleyecektir. Ayrıca sistemde oluşacak başka bir sorun kombinin çalışmasını engelleyeceği için suyun da ısınmasını engelleyecektir. Teknik sorunun çözümü sağlamak ve bu durumların dışında fan temizliğini yapmak ve eşanjörün doğru çalışıp çalışmadığını anlamak için de teknik servis desteğinin alınması yararlı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56