Baykan kombi 30 arızası kalorifer sensöründe bir arıza olduğunu bildirmek için meydana gelen bir hata kodudur. Bu hata kodu ile karşılaştığınızda kullanıcı olarak yapabileceğiniz çok da bir şey bulunmamaktadır. Bu hata kodu ile karşılaştığınızda mutlaka teknik servisi arayarak destek çağırmalısınız. Teknik servisin gelmesinin ardından sorununuz kısa sürede çözüme kavuşturulacaktır.

Baykan Kombi 30 Arızası Nedenleri

Baykan kombi 30 arızası kalorifer sensörünün arızalandığını bildiren bir hata kodudur. Bu hata kodunun iki nedeni olabilir. Bu nedenler şu şekilde sıralanabilir;

  • Kalorifer sensörü borular ve kablolarla bağlantılıdır. Dolayısı ile borulardaki su sızması neme neden olabilir. Bu da sensörün bozulmasına sebebiyet verebilir.
  • İkinci olarak kablolarda kısa devre veya kopma meydana gelebilir. Bu durum da kalorifer sensörünün arızalanmasına neden olur. 

Her iki durumda kalorifer sensörünün arızalanmasının kaynağını oluşturabilir. Sorunun tam olarak neyden kaynaklandığını anlamak için teknik servis desteğine ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca bu sorunların çözüme kavuşturulabilmesi için de yine teknik servise gerek vardır. Teknik servisten destek alarak sorununuzu kısa sürede çözebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56