Baymak kombi petek ısınmıyor ise bu duruma birçok sorun sebep olabilir. Öncelikle bu duruma sebep olan etmenlerin neler olduğu bulunmalıdır. Daha sonra da detaylı bir şekilde çözüm yoluna gidilmelidir. Kombilerde oluşan peteklerin ısınmama sorunu petek vanası kapalı ise bu sebeple ısınma sorunu olabilir. Belirli petek sayısının çalışma sağlaması için açık tutulması gerekir. Bu sebeple de oluşan duruma karşılık ısınmama sorunu için gereken önlemlerin alınması oldukça önemlidir.

Baymak Kombi Petek Isınmıyor Sorunu

Baymak kombi petek ısınmıyor ise bu sorunun oluşum sebepleri vanaların kapalı olması veya arızalı olmasından dolayı kaynaklanıyor olabilir. Kombinizde yaşanan bu soruna sebep olan etmenleri ortadan kaldırarak çözüm sağlayabilirsiniz. Öncelikle yapılması gerekenler aşağıda verilmiştir:

  • Petek vanalarını kontrol ediniz
  • Petek vanaları kapalı ise açınız
  • En az 3 peteğin açık olması gerekmektedir.

Yukarıda verilen sorunlardan en az birini belirttiğimiz çözüm yöntemleri ile çözebilirsiniz. Belirtilen çözüm yöntemleri takip edildiği halde herhangi bir çözüm sağlanamamış ise bu duruma karşılık yetkili servisin aranması en önemli doğru çözüm sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56