Beko kombi prosestat arızası bazı zamanlarda ortaya çıkmaktadır. Hermetik olan kombilerde bu sorun yaşanabilir. Hermetik kombi modelleri önceden oldukça fazla üretilmiş olsa da günümüzde yoğuşmalı kombiler üretilmektedir. Bu kombiler yakıt tasarrufu sağlamakta ve hava kirliliğini de önlemektedir. Kombide bulunan prosestat, bacanın çekiş sistemiyle alakalı bir parçadır. Kombi çalıştığında fana elektrik ulaştığında prosestat çalışır ve kombinin beynine uyarıda bulunur.

Beko Kombi Prosestat Arızası Nedenleri

Beko kombi prosestat arızası nedenleri de merak edilir. Kombinin fanı çalıştığında gaz valfi devreye girer. Ateşleme elektrotları akımı alır ve kombi randımanlı çalışır. Prosestat arızası neden olmuş olabilir hemen bakalım…

  • Bacada sorun yaşanıyor olabilir.
  • Fan arıza yapmış olabilir.
  • Ateşleme sorunu olabilir.
  • Elektronik kartta sorun olabilir.

Tüm sorunların incelenmesi için servis yardımı alınmalıdır. Beko kombi servisini arayarak durumu bildirmeli ve bakım yaptırmalısınız. Yapılacak olan bakımlarda arızalı parça değiştirilecektir. Böylece sizler de kombinizi verimli kullanabileceksiniz. Bilinçsizce yapılacak müdahalelerin kombiye zarar vereceği unutulmamalı ve bu konuya dikkat edilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56