Bosch kombi 1.2.c arızası nedir sorusunun cevabı şöyle verilmektedir: Kombide bulunan dış hava sensörünün algısında yaşanılan probleme verilen hata kodudur. Bosch kombi 1.2.c arızası dış hava sensöründe yaşanılan sıkıntıların kısaltılması ve belirtilmesi için kullanılan hata kodudur. Çeşitli çözüm yolları denenerek sorunun kaynağını bulabilir ve sorundan kurtulabilirsiniz.

Bosch Kombi 1.2.c Arızası Nedir ve Çözüm Yolları Nelerdir?

  • Bosch kombi 1.2. c arızası nedir sorusunun cevabını yukarıda verdik. Dış hava sensöründe yaşanılan problemlerin bazı çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Bu çözüm yöntemlerini deneyerek sorunlarınızı giderebilmektesiniz. Dış hava sensörünün algı problemini çözmek için uygulayabileceğiniz yöntemler şu şekillerdedir:
  • Kombinizdeki dış hava sensörünün algılarında problem oluşmuşsa bazı kontrolleri sağlamanız gerekmektedir.
  • Sağlayacağınız ilk kontrollerden birisi dış hava termostatıdır. Dış hava termostatının kontrollerini sağlayın ve bir sıkıntı olup olmadığından emin olun.
  • Yapmanız gereken ikinci kontrol ise kombinizin bağlantı kablosudur. Kombinizin bağlantı kablosunda herhangi bir sorun varsa bu hatanın verilmesi normaldir.

Tüm kontroller sağlandığı halde dış hava sensörünüzde oluşan sorun hala devam ediyorsa bir başka arızaya işaret edilebilir. Böyle bir durumda da teknik destek almanızda yarar var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56