Bosch kombi 75 90 arızası mevcut ise bu durumun oluşma sebebi 75 derece ışığı yanıp söner. Bu sorun ise yanlış alev sorunu olarak adlandırılır. Kombide mevcut olan bir alev olmadığı halde alev olduğunu belirten bir uyarıdır. Bu sebeple de hata verir. Çalışmasını engelleyen bu sorunun sebebi ise anakart arızası, gaz valfi veya iyonizasyon elektrodunda sorun oluşmuş olabilir. 90 derece ışığı yanıyor ise bu durumda kombiye gelen voltajın düşük olduğunu gösterir. Bu sebeple de hata vermektedir. Zaman kaybetmeden aşağıdaki aşamaları tekrar etmelisiniz. 75 90 sorunu olarak görülmesi ise NTC hatası olarak bilinir. Bu sensöre bağlı olarak görülen bir kablo kopması mevcut olabilir. Borularda nemlenme durumu da bu şekilde görülebilir.

Bosch Kombi 75 90 Arızasına Çözüm

Bosch kombi 75 90 arızası mevcut ise bu durum alev sorunu olarak bilinir. Kombinin alev almadan alev hatası vermesini gösterir. Bu soruna karşılık olarak yapılması gereken ise,

  • Kombiye gelen volaj kontrol edilmelidir
  • Cihazın resetlemesini yapmanız gerekir

Yukarıdaki adımları tekrarlamanız durumunda sorun kısa sürede çözülecektir. Eğer çözüm sağlanmamış ise bu duruma karşılık teknik servisi zaman kaybetmeden çağırmak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56