Bosch Kombi Derece Yanıp Sönüyor sorunu kombideki su basıncının düşüklüğünden kaynaklanan bir sorundur. Su basıncı azaldığı zaman kombide bulunan suyun derecesinin yükselmesine sebep olur. Çünkü su az olduğu için çok hızlı bir şekilde ısınır ve bu sayede de petekler aşırı derecede ısınır. Bu durum da peteklerin içinde hava boşluklarının olmasına ve dolayısıyla peteklerin düzgün çalışmamasına neden olur.

Kombide su basıncı azaldığı zaman ekranda sarı renkte derece ışığı yanıp sönmeye başlamaktadır. Eğer kullanıcı bu durumu dikkate almazsa daha ciddi sorunlar ile karşılaşılabilir. Peteklerin içinde biriken hava boşlukları tahliye edilmediği ve peteklerin de düzgün çalışmadığı için sarı renkte yanıp sönen derece işareti kırmızı renge döner.

Böyle bir durumda kullanıcı öncelikle peteklerde bulunan fazla suyu boşaltmalı ve kombiye soğuk su basmalıdır. Bu işlemden sonra ekranda görülen derece işareti kaybolmaktadır.

Bosch Kombi Derece Yanıp Sönüyor sorunu kullanıcılar tarafından çözülebilen bir arızadır. Ancak kullanıcının yaptığı işleme rağmen sorun düzelmiyorsa Bosch Kombi Servisi ile iletişime geçilmelidir.

Call Now Button444 78 56