Bosch Kombi Su Basıncı Yükselmiyor sorunu yaşayanlar bazı arızalarla karşı karşıya kaldılar demektir. Kombinizin suyu azaldığı zaman su ilavesi yaparak normal değere gelmesini sağlamalısınız. Kombide bulunan su devamlı ısınıp soğumasıyla genleşmekte ve azalmaktadır. 2-3 ayda bir su ilavesi yapılması gerekir. Eğer daha kısa sürede suyu azalıyorsa yine bir problem var demektir. Cihazının altındaki musluktan su ilavesi yapmanız gerekir. Su ilave ettiğiniz halde ibrede değişiklik yoksa bazı sorunlar gündeme geldi demektir.

Bu durumda cihaz suyu alıyor ve gösterge çubuğunda size bildirmiyor olabilir. Kombiye aşırı su yüklemesi yaparsanız kombi çalıştığında bu suyu dışarıya verecektir ya da bazı hata kodlarıyla arızaya geçecektir.

Kombinin su basıncının yükselmemesi nedenleri şunlar olabilir:

  • Doldurma musluğu arıza yapmış olabilir.
  • Su gösterge ibresi bozulmuş olabilir.
  • Manometre arızalanmış olabilir.

Bosch Kombi Su Basıncı Yükselmiyor sorununda servis yardımı alınmalıdır. Bosch Kombi Servisi yardımı alarak sorunun çözümlenmesini sağlayabilirsiniz. Kombinizin genel bakımlarını da yaptırarak ortaya çıkması söz konusu olan arızaların giderilmesini de sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56