Bosch kombi u9 hatası kullanıcıların sıklıkla karşı karşıya kaldığı hatalardan biridir. Böyle bir hata ile karşılaşan kullanıcı, ilk olarak servis çağırmak ister. Böyle bir durumla karşılaşıldığında öncelikle hata tespit edilmelidir. Eğer bu hata kullanıcı tarafından çözüme kavuşturulabiliyorsa servis çağrılmasına gerek yoktur. Bu durumun sebebi şunlar olabilir;

  • Cihazın basıncının düşük olması,
  • Cihazın devresindeki bir sorun,
  • Su musluklarında oluşabilen bir hata,

Bu gibi durumlar kombinin hata vermesine sebep olabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalan kullanıcının uygulaması gereken birkaç adım vardır.

Bosch Kombi U9 Hatası Çözüm

Bosch kombi U9 hatası verdiğinde kullanıcılar ilk başta endişelenebilirler. Ancak bu hata kısa sürede çözüme kavuşturulabilir. Bu durumla karşılaşıldığında ilk olarak cihaza su basılmalıdır. Cihaza basılan su basıncı dengeler bu sayede, sorun çözülmüş olur. Kombilerdeki su muslukları sola çevrilerek kombiye su basılabilir. Bu sayede kombideki arıza giderilebilir. Eğer arıza devam ederse, aynı işlem tekrarlanır. Bu arıza ile normalden fazla şekilde karşılaşılıyorsa, yetkili servis çağırılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56