Bosch kombi ünlem işareti yanıp sönüyor şikayeti maalesef ki sık sık karşılaşılan durumlardan biridir. Ünlem işareti yanıp sönmesi kombide bir arıza olduğunu belirtir. Ünlem işareti hangi sembol ile yan yana görünürse bu o sembollerin birinden kaynaklanan bir arıza olduğunun habercisidir.

Bosch Kombi Ünlem İşareti Yanıp Sönüyor Ne Anlama Gelir?

Örneğin; petek işaretinin yanında ünlem yanıp sönüyor ise tesisat su sensöründe sorun olduğunu gösterir. Ünlemin yanında musluk işareti var ise bu da peteklerdeki su basıncının düşmüş ve de suyu ısıtamadığı anlamına gelmektedir. Bosch kombi ünlem işareti yanıp sönüyor uyarısına dikkat edilirse kullanıcı kombinin hangi bölümünde arıza meydana geldiğini az çok gözlemleyebilir.

Kombideki Ünlem İşareti Sembollerle Yan Yana Geldiğinde Ne Anlam Taşır?

  • Su tesisatı arızalanmış olabilir.
  • Tesisattaki su basıncı düşmüş olabilir.
  • Kullanım sensörü arızalanmış olabilir.
  • Dıştaki hava akımında problem meydana gelmiş olabilir.
  • Prosetattan dolayı arıza meydana gelmiş olabilir.
  • Baca sensörü arızalanmış olabilir.

Bosch Kombi Nasıl Resetlenir?

Bosch kombilerinin kimi modellerinde direkt olarak “RESET” yazan bir düğme bulunur. Bazı modellerde “OK” yazılı düğmesi bulunur. Bazı modellerindeyse “AÇMA-KAPAMA düğmesi ile ANAHTAR SİMGESİ olan düğmeye aynı anda basarak resetleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer resetleme işleminden sonra da arıza belirtisi devam ediyorsa Bosch teknik servisinden yardım isteyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56