Bosch marka kombi ce hatası aşırı ısınmadan kaynaklanır. Aşırı ısınma sorunun birçok nedeni olabilir. Sirkülasyon pompası sıkışmışsa ve ısınma için sadece 2 ya da 3 petek kullanılıyorsa ekranda CE arızası görülebilir. Ayrıca su basıncı 1 barın altına düşmüşse de aşırı ısınma arıza kodu ile karşılaşılmaktadır. Ana eşanjörde tıkanıklık, 3 yollu vana arızası ve kalorifer dönüş borusundaki filtre tıkanıklığı da CE hatasına neden olmaktadır. Bosch kombilerde bu hata sıklıkla görülür. Özellikle tasarruf yapmak için sadece 2 kalorifer peteğini açmak doğru değildir. Isının eşit şekilde ortama yayılması için tüm petekler açılmalıdır.

Bosch Marka Kombi CE Hatası Çözümü

Bosch marka kombi CE hatası çözümü için arızanın nedenine bağlı olarak parça değişimi ya da tamir yapmak gereklidir. Sistem sıcaklığının yüksek olmasına bağlı olarak gelişen bir durum olduğundan yetkili servisi başvurmak gerekir. CE hatasının giderilmesi için yapılması gerekenler şu şekildedir:

  • Tesisat basıncı 1 ve 1’in altına düşmüşse 1,5-2 arasına çıkarılmalıdır
  • Kalorifer dönüş borusundaki filtre tıkanmışsa temizlenmelidir
  • Pompadan kaynaklı bir sorun varsa değişimi yapılmalıdır.
  • Üç yollu vana arızası varsa mutlaka tamiri yapılmalıdır.
  • Ana eşanjörde tıkanıklık varsa parça değişimi yapılmalıdır.

Yukarıda yer alan çözüm yolları için en yakın yetkili servise başvurmak en doğrusudur. Sadece tesisat basıncı ve filtre temizliği evde yapılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56