Daikin kombi su akıtıyor ise sıkıntılı bir durum ile karşı karşıya kalmışsınızdır. Bu sorunun oluşmasının farklı nedenleri bulunabilir. Basınçla ilgili sorunlardan, fazla su basımından, parçalarda kırılma ve benzeri gibi arızalardan dolayı bu sorunla karşı karşıya kalırsınız. Bazı sorunları ufak dokunuşlar ile halledebilirken, bazı sorunlar için teknik servis yardımı almanız gerekebilir. Bunun için kombiniz için çeşitli kontrolleri sağlamalısınız.

Kombi Su Akıtıyorsa Ne Yapılmalı?

 Daikin kombi su akıtıyor ne yapmalıyım diye soru soruyorsanız kombinizde bakmanız gereken bazı kısımlar bulunuyor. Bu kısımların kontrolünü sağlayarak sorunun neyden kaynaklandığından emin olmalısınız. Sorunun kaynağını bulduğunuz andan sonra çözüm yolları için çalışmaya başlayabilirsiniz. Kombilerde su akıtmasına neden olan bazı parçaların sorun yaşadığı gözlemlenir. Bu parçaları da kontrol ederek sorun hakkında çözüm yollarına gidebilirsiniz. Kombiniz su akıtıyorsa şu işlemlere bakmalısınız:

  • Doldurma musluğunu, genleşme tankını, emniyet ventili, pompa, blok parçalarının kontrolünü sağlayın.
  • Akıntı sorunu kombinin içinden geliyorsa kombi ekiplerinden, akıntı borulardan geliyorsa tesisatçı yardımı almanız gerecek.
  • Kombilerde gözlemlenen su akıntısı sorunu profesyonel yardım almadan çözümlenmemektedir.

 Sorunun daha fazla büyümemesi için profesyonel ekiplerden destek almanız gerekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56