Daikin kombi su damlatıyor konusunda bakılacak iki farklı nokta bulunmaktadır. Sızdıran suyun nereden geldiğini bulmak, bu konuda ilk aşama olmaktadır. Öncelikle doldurma musluğunun kapalı olup olmadığını kontrol edip musluk açıksa servis çağırılması elzemdir. Yetkili servis gelmeden kombinin hiçbir yerine dokunmamak, sonrasında yaşanabilecek kötü sonuçların önüne geçecektir. Gelen yetkili servisin, gerçek yetkili servis olup olmadığına dikkat etmek oldukça önemlidir. Merdiven altı servisler, daha büyük problemler çıkarmaktadır.

Kombilerde genel olarak su sızıntısı, emniyet ventilinden gelebilmektedir. Bununla ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmayan kişilerin kombinin içini açması ve kombiye müdahale etmesi sakıncalı olmaktadır.

Daikin Kombi Su Damlattığında, Çözüm Alternatifleri

  • Daikin kombi su damlatıyor sorunuyla karşılaşıldığında, kombideki su basıncının ortalama 1,5 bar olması önerilir. 1 barın altına düşen basınçlarda; kalorifere yeteri kadar su gitmediğinden, ısı kaybı ortaya çıkar. 1,5 barın çok üstündeki bar seviyesindeyse, cihazın basıncı tahliye etmek istemesinden dolayı sızıntı yapabilmektedir.
  • Su akıntısı kombi içinden geliyorsa kombi servisinden destek almak gerekir. Su sızıntısının borulardan geldiği görülüyorsa, tesisatçılar bu konuda yardımcı olacaktır.
  • Cihazın içindeki filtre dolmuş olabileceğinden, su akıntısının meydana gelebilmesi söz konusudur.

Bunun öncesinde periyodik olarak bakımının yapılması, bu tip sorunların oluşmaması ve sorun varsa daha başındayken tespiti ve çözümü için önemlidir.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56