Demirdöküm kombi 00 bar arızası rastlanılan hata durumlarından bir tanesidir. Kombilerde bar basınç göstergesi görevi görmektedir ve her kombi modeline göre bu bar farklı şekillerde kullanılmaktadır. Çeşitli sebepler yüzünden bar arızalanmakta ve çalışmasında aksaklıklar göstermektedir. Bunun için ilk önce hangi sebepten dolayı arızalandığının bulunması ve daha sonrasında çözüm yollarının denenmesi gerekmekte. Barlar genelde çubuğunun kırılmasından dolayı ve tıkanmadan dolayı çalışmasında sorun çıkarmaktadır.

Demirdöküm Kombi 00 Bar Arızası Çözümü

Demirdöküm kombi 00 bar arızası çözümü için belirli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri doğru uyguladığınız zaman sorunu halledebiliyor ve barın yeniden çalışmasını sağlayabiliyorsunuz.

Kombinizdeki barın yeniden çalışması için izleyebileceğiniz yöntemler şu şekildedir:

  • Kombinizin bar basınç değerlerinin normal düzeyde olmasına dikkat edin.
  • Kombinin normal bar basınç değerleri 1,5 – 2 arasındadır. Bu durum sıkıntılıysa vana yardımıyla düzenleyebilmektesiniz.
  • Kombinizdeki bar sorunu fiziksel ise parça değişimi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda da teknik servis yardımı almanızda yarar var.
  • Kombilerdeki barın fiziksel kırılma ve benzeri gibi durumlarında parça değişimi zorunlu hale gelmektedir. Parça değişimi durumunda da teknik servis yardımı almanız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56