Demirdöküm kombi 6a arızası gelişmiş ise bu sorunun birçok sebebi olabilir. Öncelikle sorun tespiti yapılmalıdır. Daha sonra da öğrenilen sorunun çözümü sağlanmalıdır. Kısa sürede çözüm yöntemi bulunarak istenilen şekilde çalışması oldukça önemlidir. Kombinizi ilk aldığınız günkü gibi iyi bir şekilde çalışma sağlamasını istiyorsanız her zaman bakım işlemini yaptırmalısınız. Bu şekilde herhangi bir arızalanma yapmadan istenilen şekilde çalışma sağlar. Demirdöküm kombilerde mevcut olan 6a arızası için çözüm yöntemi olarak da aşağıda verilen aşamaları tekrarlanmanız yeterli olacaktır.

Demirdöküm Kombi 6a Arızası Çözüm

Demirdöküm kombi 6a arızası görülüyor ise bu durumun en önemli sebebi ateşleme sorunudur. Öncelikle ateşleme sorunu için gereken önlem alınmalıdır. Aşağıdaki talimatlara uyarak belirtilen aşamaları tekrarlamanız dahilinde kombiniz eski haline dönecektir.

  • Doğalgaz hattı kontrol edilmelidir
  • Kombinin altındaki sarı gaz borusu açık mı değil mi kontrol edilmelidir
  • Doğal gazın kesik olup olmadığına bakılmalıdır
  • Yoğuşma giderinin kontrol edilmesi gerekir

Yukarıdaki detaylar dikkate alınarak kombinizin çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Eğer aynı hatayı gösteriyor ise teknik servisi çağırmanız en doğrusu olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56