Demirdöküm kombi aden 40 arızası mevcut ise kombinizde oluşan bu durumun sebebi ısıtma sensöründe oluşan sorundan kaynaklanmaktadır. Bu sebeple de oluşan bu durum sonucunda ısıtma sensör hatası vererek istenilen çalışmayı sağlayamaz. Her zaman istenilen şekilde çalışma sağlayan bir kombiniz olmasını istiyorsanız öncelikle kombinizin bakımını yaptırmanız gerekir. Aksi halde beliren sorunlar baş gösterebilir.

Demirdöküm Kombi Aden 40 Arızası Tespiti

Demirdöküm kombi aden 40 arızası mevcut ise bu durumu kısa sürede çözümleyebilmek için öncelikle sorunun kaynağını bulmak önemlidir. Sorunun mevcut olan kaynağı ısıtma sensörü olarak bilinir. Belirtilen sebepler mevcut ise bu duruma karşılık aşağıdaki aşamalar takip edilmelidir.

  • NTC sensörü kontrol edilmelidir
  • NTC sensörünün ölçümü yapılmalıdır
  • Değerini kaybetmiş sensör değiştirilmelidir
  • Resetleme yapılmalıdır
  • Tekrar başlatılarak çalıştırılmalıdır

Yukarıda verilen aşamalara dikkat ederek istenilen şekilde çalışması sağlanabilir. Öncelikle kombinizin eskisi gibi çalışmasını istiyorsanız, alışmaya başlaması ile bakımı yapılmalıdır. Aksi halde bozulmalar baş göstererek çalışmasında arızalanma görülebilir. Belirttiğimiz aşamaları yaptığınız takdirde herhangi bir çalışma gözlenmiyor ise yetkili servisi aramanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56