Demirdöküm kombi kırmızı ışık yanıp sönüyor durumu ile karşı karşıya geldiyseniz; kombinizin su basıncında düşme ya da ateşleme sisteminde arıza problemi yaşıyor olabilirsiniz. Kombinizde bulunan suyun normal değerlerde olması gerekir. Su gösterge ibresine bakarak durumu öğrenebilirsiniz. İbre kırmızı çizginin altına düşmüşse su ilavesi yapmalısınız. Kombinizi uzun zamandan beri kullanmadıysanız ya da tesisatlarda kaçak varsa kombinin suyu azalır bu durumda kırmızı ışık devamlı yanıp sönerek kombi çalışmaz.

Kombi bakımları oldukça önemlidir. Özellikle kış mevsimine girmeden önce bakım yaptırarak cihazınızın genel durumu hakkında bilgi edinmelisiniz. Sıkıntılar varsa servis tarafından giderilmesini sağlamalısınız. Bakımı yapılmayan kombilerin ateşle sistemine tozlar kaçmış olabilir bu da kırmızı ışık sinyali vererek sizi uyarmaktadır. Nedenleri:

  • Sensör arızası olabilir.
  • Ateşleme çubuğu arızası olabilir.
  • Elektronik kart arızalanmış olabilir.
  • Tesisat arızası ile karşılaşmış olabilirsiniz.
  • Gösterge paneli bozulmuş olabilir.

Demirdöküm servislerinin yapacağı incelemelerde kırmızı ışığın yanıp sönme nedenleri incelenecektir. Arızalı olan parça tamir edilecek ya da yenisi ile değiştirilecektir. Soruna çözüm bulmak için hemen servis çağırmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56