Demirdöküm kombi mavi ışık yanıp sönüyor sorunu ile karşılaştığınızda ne yapacağınızı bilmeyip yanlış seçimler deneyebilirsiniz. Ancak bu durum ilk olarak yanlış seçimler yapmak yerine sakin kalmalısınız. Bu sayede kombinizdeki sorunun ne olduğunu daha kolay anlayabilir ve soruna kısa sürede çözüm bulabilirsiniz.

Kombilerde yaşanan arızaların karşımıza çıkma şekli her zaman farklı olabiliyor. Kimi zaman ışık yanıp sönerken kimi zaman ise hata kodu ile arızaları fark edebiliyoruz. Ancak her ışığın yanıp sönmesi ya da her arıza kodunu ekranda okumamız bizlere arıza olduğunu söylememektedir. Bu yüzden ilk olarak sakin kalmak ve ardından yanan ışığın ne olduğuna ya da hangi arıza kodunun ekranda yazdığına bakarak araştırma yapmak gerekir. Bu sayede kombideki sorun daha kolay çözülür.

Demirdöküm Kombide Mavi Işığın Yanıp Sönmesi Ne Anlama Gelir?

Demirdöküm kombi mavi ışık yanıp sönüyor ise bu durumda ne yapılabileceği hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Peki, bu durumda neler yapılabilir?

  • Öncelikle kombinizde mavi ışık yanıp sönüyorsa kombinizin çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
  • Kombiniz çalışıyorsa eğer mavi ışık bir arıza değildir. Bu durumda ışığın gitmesi için resetleme işlemini yapmanız yeterli olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56