Demirdöküm kombi p 01 hatası nadir de olsa rastlanılan kombi arızalarından birisidir. Bu hata kodu alındığı zaman uygulamanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Genel olarak kombilerin kullanım kılavuzlarında hata kodlarının ne anlama geldiği yazmaktadır. Klimanızın kullanım kılavuzundan bu hata koduna bakarak sorunun ne olduğunu anlayabilirsiniz. p 01 hatası genel olarak tesisat suyundaki yetersizliği işaret eder. Bu durumun da çeşitli çözüm yolları bulunmaktadır.

Demirdöküm Kombi P 01 Hatası ve Çözüm Yolu

Demirdöküm kombi p 01 hatası çok fazla görülmeyen hata kodlarındandır. Bu hata kodunu aldığınız zaman teknik servis yardımı almanıza gerek yoktur. Yine de kombinizin kullanım kılavuzundan hata kodunun ne anlama geldiğinden emin olmanızda fayda var. P 01 hatası genel olarak tesisat suyundaki yetersizlik anlamına gelmektedir.

Böyle bir durumla karşı karşıya geldiğiniz zaman şu yöntemleri uygulayabilirsiniz:

  • Bu konu su basıncıyla yakından ilgili bir konudur. Bu yüzden su basıncı düzenlendiği zaman soru ortadan kalkmaktadır.
  • Tesisat su basıncını kontrol ediniz ve basıncın düşük veya yüksek olduğunu görürseniz bu durumu yaşıyorsunuz demektir.
  • Su basınç barının 1 ve 2 ayarları arasında olmasına dikkat edin ve gerekirse vanaları açarak su takviyesi yapın. Bu kontrolleri yaptıktan sonra sorun ortadan kalkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56