Demirdöküm kombi petekler ısınıyor su ısıtmıyor sorununu yaşıyor olabilirsiniz. Kombiniz çalıştığı halde peteklerinizde ısınma var su da yoksa bunun nedenlerinin araştırılması gerekir. Öncelikle kombi vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombinin altında bulunan borularda iki adet vana bulunmaktadır. Bunların açık konumda olması hem petekleri hem de suyu ısıtmak için gereklidir. Kombinin su ayarını kontrol edin. 1,5 bar üzerinde olması gerekir. Kombiler yaz ve kış aylarında devamlı kullanıldığı için bazı sorunlarla karşılaşmanız normaldir. Bu sorunlarda kendiniz müdahale etmemeli sadece genel bir kontrolde bulunmalısınız.

Demirdöküm Kombi Petekler Isınıyor Su Isıtmıyor Neden?

Servislerden yardım talep ederek sorunun nedenini öğrenmeli ve arızaya uygun olan tamir yönteminin uygulanmasını sağlamalısınız. Petekler ısındığı halde su ısınmıyorsa bunun bazı nedenleri olabilir:

  • Sıcak su pompasında sorun olabilir.
  • Fan arızası olabilir.
  • Elektronik kart arızası ortay çıkmış olabilir.
  • Plaka eşanjör arızası olabilir.
  • Vana, conta gibi parçalar eskimiş arıza yapmış olabilir.

Bütün sorunlar Demirdöküm servisi tarafından incelenerek suyun ısınması sağlanacaktır. Karşılaştığınız sorunlarda servisten faydalanmanız önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Demirdöküm kombim sıcak su vermiyor, ne yapabilirim?

Demirdöküm kombiniz sıcak su vermiyor ancak petekleriniz ısınıyorsa, kombinizin plakalı eşanjörü tıkanmış olabilir. Bu durumda kombinizin bakımını yaptırmalısınız.

Demirdöküm kombimin su basıncı düşük, bu sorun sıcak suyu etkiler mi?

Demirdöküm kombinizin su basıncı düşükse, kombi içerisindeki sıcak su miktarı azalacaktır. Bu nedenle kombinizin su basıncını kontrol etmeli ve gerektiğinde artırmalısınız.

Demirdöküm kombim çalışıyor ancak petekler ısınmıyor, ne yapabilirim?

Demirdöküm kombiniz çalışıyor ancak petekleriniz ısınmıyorsa, kombinizin pompa motoru arızalı olabilir. Bu durumda kombi servisinden destek alarak pompa motorunun kontrol edilmesini ve gerektiğinde değiştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Demirdöküm kombimde sıcak su sadece bazen geliyor, nedeni nedir?

Demirdöküm kombinizde sıcak su sadece bazen geliyorsa, kombi içerisindeki filtreler tıkanmış olabilir. Bu durumda kombi filtrelerinin temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekebilir.

Demirdöküm kombimdeki sıcak suyun basıncı düşük, bunu nasıl yükseltebilirim?

Demirdöküm kombinizdeki sıcak suyun basıncı düşükse, kombinin su basıncı da düşük olabilir. Kombinin su basıncını artırmak için kombinin su giriş hortumu üzerindeki vanayı açarak su basıncını yükseltebilirsiniz.

One thought on “Demirdöküm Kombi Petekler Isınıyor Su Isıtmıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56