Eca kombi 4 hatası çözümü için yapılması gerekenlerden bahsetmeden evvel, bu hata kodunun hava basıncı arızası nedeni ile ortaya çıktığını bilmek gerekir. Ekranda 4 numaralı hata kodu sürekli yanıp sönüyorsa eğer burada daha ciddi bir sorun olduğu unutulmamalıdır. Gaz sistemine bağlı sorunlarda bu hata meydana çıkarak, yanıp sönecek şekilde uyarı vermektedir.

Ayrıca kombilerde karmaşık bir sistem bulunmaktadır ve düzenli olarak çalışan bu sistemin arıza yapmasını istemiyorsanız eğer, mutlaka belirli aralıklar ile bakımını ihmal etmeden yaptırmanız gerekmektedir.

EcaKombi 4 Hatası Giderme

Eca kombi 4 arızası normal şartlarda kullanıcı tarafından düzeltilmesi çok zor bir durumdur. Fakat kombiler de yer alan resetleme tuşu bazen bu sorunu çözebilmektedir. Buna bağlı olarak yapılacaklar şunlardır: 

  • Eca Kombi 4 Arızası ekranda belirdiğinde kombinizin ön panel kısmında yer alan “R” tuşuna 5 saniye kadar basarak reset atmalısınız,
  • Eca kombinize reset atmanıza rağmen hala aynı hata kodunu vermeye devam ediyorsa ve çalışmıyorsa riske girmeyerek mutlaka profesyonel yardım almalısınız.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56