Eca kombi 40 arızası düşük su basınç hatası anlamına gelmektedir. Eca kombi de bar değerini görüntüleyebilmek için; ekran üstünde bulunan ufak dikdörtgen şeklindeki düğmeye basmanız yeterli olacaktır. Ekranda çıkan değer eğer 1 barın altını gösteriyorsa bu basıncın düşük olduğu anlamına gelir. Yetkili servisi çağırmadan evvel birkaç adım ile bu durumu düzeltebilirsiniz. Aksi takdirde profesyonel hizmet almanız gerekecektir. 

Eca Kombi 40 Arızasını Gidermek İçin Yapılacaklar 

Eca kombi 40 arızasını giderebilmek için birtakım yapılacak çözüm önerileri bulunmaktadır. Bu çözüm odaklı öneri basamakları şu şekildedir:

  • Eca kombinin sol alt kısmında siyah renkte çevirmeli şekilde yer alan uçlu bir musluk bulunur. Doldurma musluğunu sol tarafa çevirdiğiniz andan itibaren kombiden su sesi gelecektir,
  • Ekrandaki 40 arıza kodu kaybolup derece belirene kadar su basmaya mutlaka devam edin,
  • Derece belirdiği zaman basınç ideal konuma (1 ile 2 bar arasına) gelerek sorun çözümlenmiş olur.
  • Eğer bu işlemi uygulayıp, resetleme işlemi yaptığınız halde sorun devam ediyorsa basınç sondasında sorun var demektir. Mutlaka uzman yardımı alınmalıdır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Eca Kombi 40 Arızası nedir?

Eca Kombi 40 Arızası, Eca marka kombilerde sıkça karşılaşılan bir arızadır ve genellikle su basıncı düştüğünde ortaya çıkar.

Eca Kombi 40 Arızası'nın nedeni nedir?

Eca Kombi 40 Arızası’nın nedeni genellikle su basıncının düşük olmasıdır. Bu durum, kombinin doğru bir şekilde çalışmamasına neden olabilir.

Eca Kombi 40 Arızası nasıl çözülür?

Eca Kombi 40 Arızası genellikle su basıncını artırmakla çözülebilir. Bu için kombinin su basıncını kontrol etmeniz ve gerekliyse arttırmanız gerekir. Bu işlemi yapmak için kombinizin kullanım kılavuzuna başvurabilirsiniz.

Eca Kombi 40 Arızası'nı kendim çözebilir miyim?

Eca Kombi 40 Arızası’nı çözmek için bir uzmanın yardımına ihtiyacınız olabilir. Bu nedenle, arıza ile karşılaştığınızda, Eca kombi servisimizle iletişime geçmenizi öneririz.

Eca Kombi 40 Arızası tekrar oluşursa ne yapmalıyım?

Eca Kombi 40 Arızası tekrar oluşursa, kombinin su basıncını düzenli olarak kontrol etmeniz gerekir. Bu, arızanın tekrarlamasını önleyebilir. Bununla birlikte, sorun devam ederse Eca kombi servisimizle iletişime geçmenizi öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56