Kombiler günlük hayatımızda neredeyse en çok kullanılan ve bu bağlamda da en çok arıza veren elektronik eşyalardan birisidir. Bu arızalar meydana geldiğinde insanların günlük yaşamlarını aksatmaktadır. Kullanıcılar bu arızalar karşısında kimi zaman teknik servis ekibinden destek almak zorunda kalsa da bazen internet vasıtasıyla küçük bir araştırma yaparak birkaç işlemle bu arızaları kendileri giderebildiği için ilk tercihleri internetten yardım almaktır.

Kombiler su tesisatından aldığı suyu, doğalgaz ile sağladığı ateşleme sistemi sayesinde ısıtarak tüm mekanı dolaşan peteklerin bağlı bulunduğu tesisata gönderen cihazlar ile ısınma işlemleri ekonomik şekilde karşılayan elektronik cihazlardır. ECA markasına ait kombilerde meydana gelen eca kombi l0 arızası fan motorundan kaynaklanan arızalardan birisidir.

Fan denen elektronik eşyalarınızın beyni olan parça genellikle rulman yatağının arıza yapması ve yüksek elektrik voltrajından kaynaklanan sorunlarında görülür. Fan rulman yatağı en sık gördüğümüz arızaların en başında yer alır. Özellikle dış ortamlara monte edilen kombilerde oldukça fazla karşılaşılmaktadır. Bunun sebebi ise dışarıdan çektiği tozlarıdır. Bu bağlamda fan problemini en fazla bakımsız kombilerde görmekteyiz.

Fan içerisi toz kurum bağlayarak ilk önce balans ayarını bozar bir süre böyle çalışır ve rulmanların dağılmasına davetiye çıkartır. Her yıl bakım yapıldığında fanın temizlenmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56