Eca kombi musluk işareti yanıp sönüyor sorunu kombinizde su seviyesinin düşük olmasından dolayı kaynaklanabilir. Kombi içerisindeki su devir daim yapar ve bu suyun az olması kombini ışığının yanıp sönmesine yol açabilir. Kombide musluk işaretinin yanıp sönmesi genellikle sıcak su kullanırken görülen bir sorundur. Sıcak su kullanırken musluk işareti yanar, suyu kapattığınızda ise bu musluk işareti söner. Bazı kombilerde musluk işareti yerine yeşil ve kırmızı ışıklar kullanılmaktadır. Kombiler dört mevsim boyunca sıcak su ihtiyacınızı karşılayan cihazlardır. Musluk işaretinin yanıp sönmesi bazı arızaları size bildirmektedir.

Eca Kombi Musluk İşareti Yanıp Söndüğünde Ne Yapılmalı?

Eca kombi musluk işareti yanıp sönüyor sorunu ile karşı karşıya kalırsanız bazı arızaların mevcut olduğundan endişelenmek doğaldır.

  • Sensörler sıcak suyun istenilen dereceye getirilmesini sağlayan parçalardır. Bunlar arıza yapmış olabilir.
  • Kombideki gösterge paneli doğru çalışmıyor olabilir.
  • Kombinin içerisindeki anakart arızalanmış olabilir.

Kombinizin musluk işareti hem yanıyor hem sönüyor ise genelde kullanıcı bu sorunu kendi başına çözemez. Kombi servisinden yardım almanız gerekmektedir.


Sıkça Sorulan Sorular

Eca Kombi Musluk İşareti Yanıp Sönüyor nedir?

Eca kombinizde, musluğun işareti yanıp sönüyorsa, cihazın su basıncının düşük olduğunu belirtir. Bu durumda, kombiye su basıncını artırmak için su takviyesi yapmanız gerekmektedir.

Eca Kombi Musluk İşareti Yanıp Sönüyor ne zaman görünür?

Eca kombi musluğunun işareti, kombi su basıncı düştüğünde veya su seviyesi azaldığında görünür.

Eca Kombi Musluk İşareti Yanıp Sönüyor çözümü nedir?

Eca kombi musluğunun işareti yanıp sönüyorsa, kombiye su takviyesi yapılması gerekir. Su takviyesi yapmak için, kombiye su basıncının en az 1,5 bar olduğundan emin olunuz. Su basıncı 1,5 barın altındaysa, kombiye su takviyesi yapmak için kombinin altında bulunan su doldurma musluğunu kullanabilirsiniz.

Eca Kombi Musluk İşareti Yanıp Sönüyor neden olur?

Eca kombi musluğunun işareti, kombi su basıncının düşük olduğunu veya su seviyesinin azaldığını belirtir. Su basıncı düşükse, su takviyesi yapılması gerekir. Su seviyesi azaldıysa, su doldurma musluğundan su ilave edilmesi gerekmektedir.

Eca Kombi Musluk İşareti Yanıp Sönüyor sorunu nasıl çözülür?

Eca kombi musluğunun işareti yanıp sönüyorsa, sorunun çözümü, kombiye su takviyesi yapılmasıdır. Kombiye su takviyesi yaparak su basıncını en az 1,5 bar seviyesine getirmeniz gerekmektedir. Su basıncı yükseldiğinde, musluğun işareti sönecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56