Falke Kombi F13 Hatası, kombide bulunan ve cihazı kapatıp tekrar açmak için kullanılan reset düğmesinin arızalandığını sizlere bildirir. Bazı durumlarda kombinizi resetlemeniz gerekebilir. Sizler uzun süre bu düğmeyi basılı tutarsanız kombi arızaya geçecek ve F13 hatası ile uyarıda bulunacaktır. Kombiler sorunlu olduğunu bazı kodlarla sizlere bildirir. Bu durumda kişiler kombinin suyunu kontrol eder, elektrikler var mı diye bakar, cihazı resetleyerek düzelip düzelmediğini kontrol eder. Arızalarda kişilerin yapacağı başka bir müdahale bulunmamaktadır.

Bazı zamanlarda da bu reset düğmesi kilitlenebilir, sertleştiği ve kullanılmadığı görülebilir. Evin sigortasını kapatarak sorun çözüldü mü diye kontrol sağlayabilirsiniz. Hala düzelme yoksa işte o zaman cihazın sökülerek nedenlerinin araştırılması gerekir. F13 hatasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Reset düğmesi arızalanmıştır.
  • Reset düğmesi kırılmış ya da sertleşmiştir.

Kişiler bu kodla karşılaştığında hemen Falke kombi servisinden yardım almalıdır. Ancak o zaman sorun düzelmektedir. Bilinçsiz yapılan müdahaleler cihaza yarar değil zarar getirecektir. Her türlü sorunda servisten destek almak önemlidir.

Call Now Button444 78 56