Ferroli kombi hiç çalışmıyor şikayeti zaman zaman Ferroli kullanıcıları tarafında dillendirilen şikayetlerden birisidir. Kombiler özellikle kış ayları başta olmak üzere dört mevsimde de insan hayatına olumlu yönde birçok katkı sağlamaktadır. Çünkü kombiler ısıtma sorunumuzu çözmesinin yanında bir de sıcak su ihtiyacımızı da karşılaması ile bilinirler. Ancak zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı kombiler de her elektronik eşya gibi arızalar verebilir. Öncelikle bir kombinin arızasının giderilmesi için önce arızanın tespit edilmesi çok önemlidir. Bunun için de daha spesifik bir arıza tanımı olmalıdır. Kombinizin çalışmamasının birçok nedeni olabilr. Ancak kullanıcı olarak sadece aşağıda yazılanları uygulamanız tavsiye edilir.

  • Kombinin su basınç/bar değeri kontrol edilmelidir. Eğer basınç düşük ise aşağıda bulunan vanadan su takviyesi, eğer basınç fazla ise fazla dışarıya su tahliye edilmelidir.
  • Kombiye gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Bunun için; dairenizde ocak gibi doğalgazlı çalışan başka bir cihaz varsa açmayı deneyin. Eğer çalışmıyorsa gaz ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuzdur.Bu durumda dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol edin. Kapalıysa açık konuma getirin. Eğer üzerinde mühür varsa ödenmemiş faturanız vardır. Bu yüzden gaz kesilmiştir. Faturanızı ödemek sorununuzu çözecektir. Gaz vanaları açık ve ocağınız çalışıyor ise kombi yanında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Kombinin yanında bulunan gaz vanası da açık ise kombinizi resetlemeyi deneyin.

Bunlar uygulandığı halde hala Ferroli kombi hiç çalışmıyor sorununuz devam ediyor ise mutlaka Ferroli teknik servisiden yardım talebinde bulunun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56