Kullanıcılar elektronik eşyalarda yaşanan arızalar karşısında kimi zaman teknik servis ekibinden destek almak zorunda kalsa da bazen internet vasıtasıyla küçük bir araştırma yaparak birkaç işlemle bu arızaları kendileri giderebildiği için ilk tercihleri internetten yardım almaktır.

Ferroli markalı hermetik kombilerde ekranda arıza kodları yanıp sönerek belirir. Ekranda sabit duran ısı derecesidir. Yanıp sönen bir rakam görürseniz eğer cihazınızda yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu ve arızalandığını anlamalısınız. Bu yazımızda kullanıcılar tarafından karşılaşılan Ferroli kombi petek ışığı yanıp sönüyor sorunu ile alakalı sorununun nasıl çözülebileceğinden bahsedeceğiz.

Ferroli markalı kombilere ait modellerde karşılaşılan arıza kodları ve anlamları ile alakalı olan E harfli kodlar arkasında yanan numaraya bağlı olarak değişmektedir. Önce E harfi sonra arıza kodu kırmızı ışık ile birlikte yanıp söndüğünde (Örneğin E harfinden sonra 10 yazısı çıkıyorsa E10 arıza kodu olduğu anlamına gelmektedir) Her bir harf farklı bir arıza kodu anlamına geldiği için başlıcaları şunlardır:

  • E01: Brülörde alev yok
  • E02: Aşırı sıcaklık uyarısı
  • E03: Vantilatör anormalliği olarak adlandırılan hava akış sorunu
  • E05: Gönderme sondasında (anakart gönderme sondasında) sorun.
  • E06: Kullanım suyu sondasında sorun var.
  • E08: Maksimum reset sayısı

Ferroli marka kombilerde petek ışığı yanıp sönüyor simgesi ise sanılanın aksine arıza değil kombinin istenen sıcaklığa ulaştığının göstergesi olarak bilindiği için rahatlıkla kombinizi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56