Kombide f37 ne demek sorusu sık sık sorulmakta olan bir sorudur. Kombiyi açtığınızda F37 ön panel hatası ile birlikte bu hata mesajını neden aldığınızı ve çözümünü anlatacağız. Hata kritik bir hata olmaktadır bu yüzden kesinlikle okumanızı tavsiye ederim ancak bu bir hizmet değil yapabileceğiniz bir işlemdir.

Bu hata Arçelik, Baymak ve Ferroli markaları için geçerlidir. F37 hatasının sebebi kombide yeterli su olmamasıdır. Kombideki su miktarı 1’den az ise kombi çalışmaz ve size F37 hata mesajı verir.

Kombide F37 Arıza Kodu Çözümü

  • Çözmek için yapmanız gereken ise kombinize su basmak olacaktır. Genelde su basma yerleri ya kombinin altında ya da arkasındadır. F37 hatayı çözmek için ilk olarak kombinizi kapatınız. Kapattıktan sonra kombinizi arkasında ya da altında bulunan vanaya benzer anahtar ile kombiye su basınız.
  • Su seviyesi 1 ve 2 arası olması idealdir. Fazla su basmayınız fazla su basarsanız kombininiz yakıtını çoğaltır fazla fatura gelmesine neden olabilirsiniz. 1 ve 2 arası ideal bu arada su basarak su basma yerini tamamen kapatınız.
  • Diğer bir husus da kombinizde bulunan eski suyu boşaltarak yeni su basmanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56