Kombinin Derecesi Yanıp Sönüyor problemi kombide su basıncının azaldığı durumlarda görülmektedir. Su basıncı düşük olduğundan dolayı kombide az miktarda su bulunur ve bu su da çok hızlı bir şekilde ısınır. Bu durum da kombinin derecesinin yanıp sönmesine sebep olur. Eğer derecenin yanıp sönmesi dikkate alınmazsa kombide su aşırı derecede ısınacak ve peteklerin daha da fazla ısınmasına sebep olacaktır. Fazla ısınan peteklerde hava boşlukları oluşur ve bu da peteklerin iyi ısınmasını engellemektedir.

Peteklerin ısınması azalınca sarı renkte yanıp sönen derece kırmızı renge dönüşmektedir.

Kombinin derecesinin yanıp sönme durumu ise şu zamanlarda karşımıza çıkmaktadır;

  • Kombideki su basıncını sağlamış olabilir.
  • Peteklerde hava boşluğu birikmiş olabilir. Hava boşlukları tahliye edilmediği takdirde peteklerin düzgün çalışmasını engelleyecektir.

Kombinin Derecesi Yanıp Sönüyor sorunun çözümü ise peteklerdeki havayı boşaltmaktır. Kullanıcı peteklerdeki havayı kendisi de boşaltabilir. Ancak farklı arızalara sebebiyet vermemek için ya da kombi hakkında herhangi bir bilgisi olmayan kişilerin Kombi Servisinden yardım almaları önemlidir. Kombi ve petek bakımlarınızı yaptırarak sorunsuz bir yıl geçirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56