Kombiye elektrik gelmiyor sorunu mekanik bir soruna işaret etmek ile beraber kombinin çalışmasına mani olan bir durumdur. Kombiye elektrik enerjisi gelerek kombide ateşleme işleminin gerçekleşmesine destek sunar. Böylelikle kombi cihazınız istenen işlevleri yerine getirmek üzere hazır olur. Elektriğin ulaşmaması ya da ulaşmasına karşın kombinin elektriği almaması ise farklı nedenler ile yaşanabilir. Sorunun çözümü için teknik destekten yardın almanız önerilir.

Kombiye Elektrik Gelmiyor Sorunu

Kombiye elektrik gelmiyor sorunu ile karşılaşmanız durumunda bazı kontrolleri yapmanız önerilir. Yapılacak olan kontrollere nazaran kombiye elektrik enerjisinin ulaşmaması durumunda ise aşağıda yer alan sebepler kaynaklı olarak sorun oluşmuş olabilir.

  • Kombiye elektrik gelmiyor sorunu bina içindeki elektrik sorunu ile yaşanabilir. Bu durumda bina elektriğinin kontrol edilmesi önerilir.
  • Kombiye elektrik gelmiyor sorunu kombinin sigorta şalterinin kapalı olması nedeni ile yaşanabilir. Şalterin açık olduğunu kontrol etmeniz tavsiye edilir.
  • Kombinizde elektriğin ulaşmaması kombi içinde bulunan elektrik kablo ve elemanlarında yaşanan sorun sebebinin yanı sıra ana kart sorunu da olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56