Lambert kombi a01 hatası gördüğünüzde, bunun kombinin başarısız ateşleme yaptığının işareti olduğunu anlayabilirsiniz. Muhtemelen gaz yokluğu nedeniyle bu hata koduyla karşılaşılmaktadır. Böyle bir durumda ilk adım dairenizdeki ocağı kontrol ederek, gaz gelip gelmediğine bakmak olmalıdır. Gaz gelmiyorsa, gazın açılması gerekir. Dairede gaz varsa cihazı resetleyebilirsiniz.

Lambert Kombi a01 Hatası Nasıl Giderilir?

Lambert kombi a01 hatası, kombide çok sık karşılaşılacak sorunlardan biri denebilir. Kombiyi resetlediğinizde herhangi bir düzelme görülmeyecektir.

  • Cihaz hiçbir şekilde çalışmıyorsa, bunun için yapılması gereken kombideki gaz valfinin arızalı olma olasılığı vardır. Bunun akabinde sigortayı indirip elektriği kesmek, tehlikeyi ortadan kaldıracaktır. Gaz valfindeki arızayı gidererek sorun giderilebilir.
  • Kombideki ateşleme çakmağının yıpranması ve arızalanması neticesinde, ateşleme sorununun olması mümkündür. Ateşleme çakmağının temizlenmesiyle problem çözülebilir. Brülör gözlerinin birinin bile tıkalı olması da, alevin bir uçtan diğer uca yayılmasını engeller ve kombi bu hata koduna geçer.

Bunun için net teşhis kadar müdahale de önemlidir. Net teşhisi ancak servis elemanı yapabilir. Bu yüzden yetkili servisten destek almak gerekecektir. Tespitten sonra verilen ücret bilgisini kabul ettiğinizde, kombi sökülmeden, yerinde uygulama yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56