Lambert kombi F13 hatası size kombinize çok kez resetleme işlemi yapıldığını gösterir. Kombi içerisinde pek çok elektrikli devre bulunduran bir cihazdır. Normal şartlarda elektrikli devreler çalışırken kombinin kapatılıp açılması ve bu işlemin birden çok kez yapılması kombinin zamanla arızalanmasına neden olur. Tamamen kullanıcı hatası olan bir durumdur. Reset düğmesine uzun süre bastığınızda ya da basılı tuttuğunuzda reset kilitlemesi durumu yaşanmaktadır. Düğmeye uzun süre bastığınızda düğme takılı kaldığından dolayı reset kilitlenmesi durumu yaşanır ve düğmenin aktif olmasını engeller.

Lambert Kombi F13 Hatası Sebepleri

Lambert kombi F13 hatası gidermek için reset düğmesine yeniden bassanız da reset düğmesini çalıştıramazsınız. Bu durumda yapmanız gereken tek şey kombinin şalterini kapatıp birkaç saat sonra yeniden açmalısınız. F13 arızası nedenleri arasında;

  • Bilinçsiz kullanım
  • Kullanıcı hatası
  • Reset düğmesine uzun süreli basılması
  • Ana kart arızası gibi sebepler bulunur.

Reset kilitlenmesi sorunu sadece teknik destek ile çözülebilecek bir problemdir. Bu sebeple şalteri açıp kapatarak sorunu gideremediyseniz Lambert Kombi Servisi elemanlarından yardım almalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56