Protherm kombi a6 hatası ile karşılaştığınızda sakın kaygılanmayın. Öncelikle bilmeniz gereken bu ibarenin bir arıza kodu olmadığıdır. Kombi ekranında a6 uyarı ibaresi gözüküyorsa, bu durum kombinizin herhangi bir arızaya sebep vermemek adına kendini korumaya aldığını gösterir. Protherm kombide a6 ibaresi oluşmasının iki nedeni olabilir. Birincisi kombiye elektrik geliyor ama çalışmıyor ise devir daim pompası 6 saatte bir 15 saniyeliğine otomatik olarak devreye girerek sıkışma oluşumunu önlemesinde, ikincisi ise üç yollu vananın 6 saatte bir konum değiştirerek yine sıkışma oluşumunu önlemesinde gerçekleşir.

Protherm Kombi a6 Hatasında Ne Yapmak Gerekir?

Protherm kombi a6 hatası vermesi bir güvenlik önlemidir. Bir uyarı kodu olarak kombi göstergesinde a6 ibaresi belirmesi halinde yapılması gerekenler;

  • Geçici bir durum olup sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan kendiliğinden düzelecek ve ekrandaki a6 ibaresi kalkacaktır.
  • Eğer kendiliğinden düzelmezse kombiye resetleme işlemi yapılmalıdır. Reset düğmesine bir kez basmanız halinde cihazınız çalışacaktır.
  • İlk resetleme işleminden sonra sonuç alınamaması durumunda, resetleme işlemi iki üç kez tekrarlanmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56