Günümüzde kombiler insan hayatına verdiği katkılardan dolayı her evin olmazsa olmaz kategorisinde değerlendirilen eşyalardan birisidir. Protherm markası kombi sektöründe oldukça kaliteli ve kolay kolay arızalanmayan kombiler üretmektedir. Fakat bu kombilerin hiç arıza yapmayacağı anlamına gelmez. Her elektronik ürün gibi Protherm marka kombiler de arızalanmaktadır. Marka ve modeline göre arıza durumu ekranda beliren arıza kodlarıyla kullanıcıya bildirilmektedir. Protherm Kombi E99 Hatası da bunlardan birisidir. Eğer siz de Protherm Kombi E99 Hatası ile karşılaştıysanız bu elektronik kartta bir hata olduğu anlamına gelir. Ancak bu tamamen elektronik kartın arızalandığı anlamına gelmez. E99 hatasının birden fazla nedeni olabilir. Bunları sıralamak gerekirse;

  • Kombiye gelen elektrik voltajı yeterli olmayabilir. Kombiye gelmesi gereken elektrik voltajı 220 volttur. Eğer bundan daha düşük bir elektrik geliyorsa kombiniz E99 hatası verebilir.
  • Elektronik kart bağantılarında bir problem yaşanmış olabilir.
  • Elektronik kart arızalanmış ya da ömrünü tamamlamış olabilir.

Protherm Kombi E99 hatası karşısında kullanıcı olarak ne yazık ki yapılabilecek hiçbir şey yoktur. Çünkü kullanıcının kombiye yapacağı herhangi bir müdahele çok daha büyük arızalara, dolayısıyla bu da çok daha büyük sorunlara yol açabilir. Kombiye hiçbir müdahelede bulunmadan Protherm teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır. Gelecek olan teknik servis ekibi yerinde arıza tespitin yaptıktan sonra, arıza durumuna göre parça değişimi ya da onarımını yaparak sorunu giderecektir.

Call Now Button444 78 56