Termodinamik Kombi E1 Hatası ateşleme konusunda sorun yaşandığı konusunda ortaya çıkan bir hata kodudur. Kombinizi çalıştırmak istediğinizde ateşleme yapmaması onun arıza yaptığını gösterir. Ateşleme yapmayan kombiler çalışmayacaktır. Nasıl ki ocaklarınızı kullanmak için gazı açıyor ve çakmaktan faydalanıyorsanız kombide de aynı sistem geçerlidir. Kombiler elektrik ve doğalgazla çalışan cihazlardır. Ayrıca su seviyesinin de ideal düzeyde olması gerekir.

Kombinizi ısınmak ve sıcak sudan faydalanmak için devamlı kullanmaktasınız. Bu durum onun belirli aralıklarla bakım yaptırılmasını gerektirmektedir. Çünkü bakımı yapılan kombilerden yeterli verim alınabilir ayrıca büyük sorunların da önüne geçilebilir.

Kombideki E1 hatasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Ateşlemeyi sağlayan iyonizasyon çubukları arıza yapmış olabilir.
  • Gaz valfi arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Ateşleme çubuğunda tıkanıklık olmuş olabilir.
  • Elektrotlarda sorun gündeme gelmiş olabilir.

Termodinamik Kombi E1 Hatası gördüğünüz zaman cihazınıza reset atarak tekrar çalıştırabilirsiniz. Durum düzeldiyse kombiniz ateşleme yapacak ve sorun ortadan kalkacaktır. Ama sorun devam ediyorsa hemen servis yardımı almanız gerekir. Kombi Servisi teknik personelleri gerekli incelemeleri yaparak kombinizi çalışır bir halde size teslim edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56