Termodinamik Kombi Yüksek Isı Hatası su sıcaklığının en üst limite ulaştığında ortaya çıkmaktadır. Elektrikle çalışan kombiler suyu ısıtmak için elektrik enerjisini kullanır ve ısınan suyu pompa yardımıyla borulara verir. Böylelikle bulunduğunuz alanda peteklerin ısınmasını sağlayabilirsiniz. Bütün petekler ısınarak konforlu bir hayat sürebilirsiniz. Üç yollu vana suyun peteklere ya da çeşmelere iletilmesini sağlamaktadır. Çeşmelerden akan sıcak su da belli bir derece ile ısınması gerekir. Bu derece genellikle 50 ya da 65 olmalıdır. Daha fazla olduğunda sistem hata verecek ve çalışmayacaktır.

Suyun sıcaklığı 85 dereceye ulaşırsa cihazın rezistansına giden elektrik kesilecektir.

Bu durum güvenlik açısından önemlidir. Suyun kaynama derecesine gelinmeden sistemin kapatılması gerekir. Isıyı düşürdüğünüz zaman sistem hatadan çıkarak normale dönecektir.

Termodinamik Kombi Yüksek Isı Hatası genellikle ısıyı düşürdüğünüzde yok olmaktadır. Ama kominizle ilgili daha farklı konularda aksaklıklar yaşarsanız servis yardımı almalısınız. Kombi Servisi tarafından cihazınıza bakım yaptırmalısınız. Yapılan bakımların kombinizin ömrünü uzatacağını ve onun verimli çalışmasını sağlayacağını unutmamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56