Vaillant kombi 03 arızası belirmiş ise kombinizde mevcut olan arıza sebebi basınç sensörü ile alakalıdır. Gelişen basınç sensöründe oluşan arıza sebebi ile teknik servise başvurulmadan çözüm sağlanabilir. Bazı arıza sebepleri için çözüm oldukça kısa sürede ve kolay bir işlem gerektirirken bazı sorunlar ise sadece teknik servis tarafından yapılmalıdır. Tehlike içeren sonuçlara sebebiyet vermemek için önemli sorunlarda müdahaleden kaçınmanız sizin için en doğrusu olacaktır.

Vaillant Kombi 03 Arıza Sebepleri

Vaillant kombi 03 arızası mevcut ise kombinizde sensör sorunu ve bar derecesinde düşüş mevcuttur. Bu sebeple de öncelikle yapılması gerekenler,

  • Sıcak su vanasının açılması gerekir,
  • Bar seviyesi 1,5 seviyesine getirilmelidir
  • Bar ayarı yapıldıktan sonra vana kapatılmalıdır

Yukarıda belirtilen detaylar dikkate alınmalı ve tekrarlanmalıdır. Bar seviyesinde ayarlama yapılması halinde sorun devam ediyorsa teknik servisi aramanız gerekir. Aksi halde oluşan sorun büyüyerek elektronik karta zarar verebilir. Bu durumda kombinin çalışma sistemi çözebilir. Bu tip sorunların ilerlememesi için teknik servisi aramanız dahilinde kısa sürede çözüm sağlanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56