Vaillant kombi gürültülü çalışıyor sorununu yaşayan kişiler neden böyle olduğunu da merak etmektedir. Kombileriniz gaz olduğu sürece, elektrik kesintisine maruz kalmadıysanız ve suyu da normal seviyede ise randımanlı çalışacaktır. Kombi devrede olduğu zamanlarda gürültü probleminden şikayetçi iseniz bunun bazı nedenleri bulunmaktadır. Kombiler sıklıkla çalıştığı için bazı parçalar zamanla özelliğini yitirir ve iş görmez olur. Bu da gürültülü çalışmasına nedendir. Kombi bakımını uzun zamandan beri yaptırmadıysanız bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

Yapılacak olan bakımlarda sorunun nedeni tespit edilir ve ona uygun olan tamir yöntemleri uygulanır. Parça değişimi ya da kombinin iç aksanlarının temizlenmesiyle sorun giderilmektedir. Kombinin gürültülü çalışmasının nedenleri şunlardır:

  • Fan motoru arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Sirkülasyon pompası arıza yapmış olabilir.
  • Genleşme tankı arızası ortaya çıkmış olabilir.
  • Eşanjörlerde tıkanıklıklar, kireçlenmeler ya da arızalar meydana gelmiş olabilir.

Normalde kombinin çalışması ve durmasıyla bazı küçük sesler çıkarması normaldir. Bunlar rahatsız edici değildir. Fakat çalışırken ve sonrasındaki gürültülü sesler oldukça sinir bozucudur. Hemen Vaillant kombi servisini arayarak sorunun tespit edilmesi ve giderilmesini talep etmek gerekmektedir.

Call Now Button444 78 56