Airfel markası kullanıcılarından oldukça olumlu geri dönüş alan kombilere sahip bir marka olarak bilinmektedir. Kombi gibi bir elektronik eşyanın da yazın sıcak su kullanımı kışın ise hem sıcak su hem de kalorifer kullanımından ötürü genellikle kullanıcılar tarafından farklı farklı arızaları da bildirilmektedir. Bu sebep ile kombileriniz için en başta yapmanız gereken yıllık ve periyodik olarak bakımlarını yaptırmanızdır. Kullanıcılar tarafından en çok sorulan arıza kodlarından birisi de Airfel kombi a2 hatası olarak bilinmektedir.

Airfel kombi a2 hatası airfel markasına ait kombilerde Taze hava kamarasındaki limit termostatta hata, taze hava kamarasında aşırı ısınma olarak bilinmektedir. Aynı zamanda yanma odası sıcaklık sensörü kombi arızası göstergesi olarak da bilinir. Taze hava girişinin olmadığı durumlarda aşırı ısınma oluşur bunun sebebi de yanma odası ısıyı taze hava gelişi ile karıştırmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumlarda yapılması gerekenler:

  • Atık gaz borusunun kontrolüdür.
  • Ayrıca Limit termostatın normalde kapalı olması gereken kontağının sürekliliğini de kontrol etmeniz gerekmektedir.
  • Contalarda veya iç gövdenin kontrol camında atık gaz sızıntısının olup olmadığı da kontrol edilmelidir.
  • Tüm bunları denediyseniz ve olmadı ise cihazın çalıştığından emin olunuz. Ve en fazla 2 kere cihazı resetleyerek tüm işlemleri tekrarlayınız.
  • Hala sorun devam ediyor ise hiç dokunmayarak size en yakın teknik servise gösterek profesyonel bir ekipten teknik yardım almanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56