Yeni nesil kombilerin üzerindeki ekranlarda eski tip kombilere nazaran büyük ve çeşitli ledlerin yanıp sönmesi yerine ekranda bulunan küçük led ekranlar sayesinde arıza kodları ile kendini göstermektedir. Bu küçük led ekranda yazan arıza kodu sayesinden sorunun kaynağı oldukça rahat ve hızlı bir şekilde bulunmaktadır. Bu arada şunu da belirtmeden geçmemek gerekir ki; ekran üzerinde yazan her şey cihazınızın arızalı olduğu anlamına gelmeyebilir.

Bazen cihazınızın o anki çalışma durumunu ya da arada bir sorun olmadığını bildirmek için ekranındaki hata kodu ile size bildirebilir. Bunun için çıkan hata kodunun hata kodu olup olmadığına kanaat getirmeden önce internette küçük bir arama yapmanız tavsiye edilir. Kombiler yaşamımızın kış aylarında vazgeçilmez parçalarından biri olduğu için arızası durumunda pratik ve güvenli bir şekilde ilk müdahaleyi gerçekleştirmeleri için kullanıcıların sorduğu belli başlı sorular vardır. Bu sorular arasında en fazla olan sorulardan birisi de “airfel c1 51 arızası”dır. Airfel Digifel kombi modellerinde gözlenen airfel c1 51 arızası anakartta meydana gelen ekran hatası olarak bilinen arızalardan birisidir.

  • Kombinizin bar basıncını ekrandan kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer bar basıncı 1,5-2 bar arasında değilse kombiden su basarak bar basıncını istenen değerler arasına getirebilirsiniz.
  • Tüm bu işlemden sonra hala arıza kodu ana ekranda devam ediyorsa en fazla 3 kere daha kombinize reset atıp daha sonra sorun devam ettiği takdirde teknik bir yardım almanızı öneririz.

One thought on “Airfel C1 51 Hatası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56