Kombiler uzun süre kullanımına bağlı olarak zamanla çeşitli arızalar verebilen elektronik eşyalardır. Yazın sıcak su kullanımı, kışın ise sıcak su kullanımı için kullandığımız bu elektronik eşyalar hayatımızın olmazsa olmazı olarak bilinirler. Bu sebeple periyodik kontrollerinin ve bakımının yapılması gereklidir. Periyodik bakımını yaptırdığınız halde kombinizden airfel kombi a0 hatası alıyorsanız hemen bu yazımızda bu hatanın sebebini ve bu durumda neler yapmanız gerektiğine ulaşabilirsiniz.

Airfel Digifel Premix modelli kombilerde kullanım sırasında kombinin çalışma durum verilerini görmek için İnfo-Bilgi düğmesi kullanılır. Eğer düğmeye bastığınızda A0 değeri görünürse A0 değeri kalorifer gidiş suyu sıcaklık değeri demektir. Bilgi ekran konumundan çıkmak için petek simgesine ait konumdan çıkabilirsiniz yani ESC=Çıkış görevi bulunmaktadır. Kombiniz kalorifer gidiş suyu sıcaklık değeri hatası verdiği zaman:

  • Kombinizin bar basıncını ekrandan kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer bar basıncı 1,5-2 bar arasında değilse kombiden su basarak bar basıncını istenen değerler arasına getirebilirsiniz.
  • Yukarıdaki işlemi yaptığınızda hata kodu hala ekranda duruyor ise sıcak su çıkış borularını kontrol ederek bir arıza olup olmadığına bakabilirsiniz. Kontrolleri sağladığınızda sıcak su çıkış borularında da bir hata yok ise kombinizin ana kartından kaynaklanan bir arıza olması mümkündür.
  • Tüm bu işlemlerden sonra hala arıza kodu ana ekranda devam ediyorsa en fazla 3 kere daha kombinize reset atıp daha sonra sorun devam ettiği takdirde teknik bir yardım almanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56