Airfel kombi anahtar işareti sorunu kış aylarında kullanıcılarını oldukça mağdur etmektedir. Bu sorunla karşı karşıya kalan kullanıcılar soluğu internette çözüm aramakla alıyor. Çoğu kullanıcı teknik servisten önce çözümü kendisi bulmak ister. Kullanıcılar kendileri müdahale etmek ister fakat bu bazen hüsranla sonuçlanabilir. Airfel marka kombilerinizde eğer anahtar işareti yanıyorsa, bu kombide bir arızanın olduğunun göstergesidir. Bir tür uyarıdır. Airfel kombi anahtar işareti bir arıza değil, arızanın oluşabileceğini söyleyen bir habercidir diyebiliriz.

Airfel Kombi Anahtar İşareti Nasıl Kaldırılır?

Airfel kombilerde anahtar işareti yanıyorsa eğer, reset düğmesine basmalısınız. Ardından karşınıza bir kod çıkacaktır. Bu kodlar arıza kodlarıdır. Böylece hangi sıkıntıyı yaşadığınızı öğrenebilirsiniz.

  • LP Arıza Kodu: Düşük su basıncının olduğunu bildirir. Su basıncı 1 barın altına indiğinde bu kod belirir. Su basıncı 1,5 bar olana dek kombiye su basın.
  • HL Arıza Kodu: Bu kod aşırı ısınma sorunu gösterir. Kalorifere giden suyun aşırı sıcak olduğunu bildirir, termostat kombiyi güvene almak için bu arızayı verir.
  • HB Arıza Kodu: Kalorifer sensörünün arızasıdır. Kombinin içerisindeki kablolarda bir sorun olduğunu söyler.
  • A5 Arıza Kodu: Fan, gaz valfı ve ateşleme ile ilgili sorunları belirtir. 

Bu gibi durumlarda teknik servise danışılması gerekir.

One thought on “Airfel Kombi Anahtar İşareti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56